ART / Lithographs / Litographs in colors 14545172
nr 1454 5172
Axel Törneman
(1880-1925), Sverige
Axel Törneman (1880-1925), Sweden, efter. 4 pcs. Numrerade och stämlade med ett faksimil av ett monogram. Litograph in colors. Sheet: 32x22, 5cm, oramade lösa blad,
LITOGRAPHS IN COLORS, Axel Törneman (1880-1925), Sverige, efter. 4 st. Numrerade och stämplade med ett faksimil av ett monogram. Färglitografi. Bladets mått: 32x22,5cm, oramade lösa blad
Axel Törneman, Swedish artist born 1880, dead 1925.
SEK 100
Monday Mars 14 2022
at 18:50:33
13/3 22:49:54